Radio 94i4 w SzczecinieLogo Szczecin

Nowoczesna stacja Radio 94i4FM skierowana jest do wymagającej grupy słuchaczy w wieku 18-35 lat. Nadaje od ośmiu miesięcy cyfrowo oraz w Internecie. Można jej słuchać w Szczecinie i okolicach, ale ze względu na położenie, stacja zdobywa słuchaczy także za naszą zachodnią granicą.

Radio 94i4 nadaje od listopada 2014 roku. Jej twórcy podkreślają, że najważniejsza jest  dla nich „ściśle wyselekcjonowana muzyka”.

– Prezentujemy przede wszystkim muzykę dla młodych, ambitnych ludzi w stylu urban music. Tego nigdzie w Polsce nie ma. Jedynie w Berlinie nadaje podobne radio – mówi Piotr Sikora, p.o. dyrektora programowego Radia 94i4FM.

Radio 94i4 określa się jako stacja dla ludzi lubiących aktywnie spędzać czas. Słuchają go bywalcy muzycznych imprez oraz uczestnicy różnorodnych wydarzeń kulturalnych, jakie oferuje im Szczecin i region.

Nad ofertą Radia 94i4 pracuje w szczecińskiej redakcji 10 osób. Redaktorem Naczelnym jest prezes Polskiego Radia Szczecin SA Adam Rudawski.

Prezentowaną stację czekają w najbliższym czasie zmiany. – Obecnie pracujemy nad zmianą nazwy stacji i stworzeniem nowego logo, bo 94i4 nawiązuje do starej częstotliwości, w której kiedyś to radio, jeszcze na FM nadawało. Potem dojdą do tego działania promocyjne. Cel jest jeden – zwiększenie słuchalności, bo obecna nas nie satysfakcjonuje – mówi nam Piotr Sikora.

Według badania Radio Track, przygotowywanego co miesiąc przez Millwardbrown Company, Radio 94i4 w fali marzec-maj 2015 osiągnęło wynik 1,4 proc. udziału w czasie słuchania, co daje mu 14. pozycję na szczecińskim rynku słuchalności.

Radio zbiera dobre recenzje. Oprócz technologii DAB+ słuchane jest także w Internecie poprzez specjalną aplikację. Nie brakuje pozytywnych opinii słuchaczy, także tych zza Odry. O Radiu 94i4 wspomina m.in. niemiecki portal tantower.wordpress.de. Recenzent wyraził tam nadzieję, że także polskie stacje komercyjne szybko przyjmą jako standard nadawania system DAB+. – Trzeba mieć nadzieję, że prywatni nadawcy rozpoznają znak czasu, jakim jest cyfryzacja i dołączą do nowoczesnych mediów nadających w technologii DAB+ – czytamy.

gm/tom/

Zadaj własne pytanie

Ikonki pochodzą z serwisu WPZOOM