Pure Sensia 200D ConnectPure Sensia 200D Connect

Sensia 200D Connect spodoba się entuzjastom nowych technologii i gadżeciarzom. Oryginalny design, kolorowy ekran dotykowy, tuner DAB+, a do tego łączność z Internetem – to najważniejsze cechy tego niecodziennego radioodbiornika Pure.

Pure to brytyjska marka sprzętu audio, stosunkowo słabo znana na polskim rynku, ale na Wyspach rozpoznawalna i ceniona. Firmowane przez nią urządzenia wyróżniają się niebanalną stylistyką i ciekawym zestawem funkcji. Sensia 200D Connect jest jednym z takich produktów.

Radioodbiornik Sensia 200D Connect wygląda jak... ścięte na przedzie jajo strusia. Poza stonowanymi wersjami kolorystycznymi — białą i czarną — producent stworzył także bardziej odważne warianty, łączące biel z dynamicznymi czerwonymi, zielonymi lub żółtymi bokami, pod którymi kryją się trzycalowe głośniki stereo. Całość odznacza się niebanalnym wzornictwem i stanowić może ozdobę wnętrz o nowoczesnym wystroju. Dzięki niewielkim rozmiarom Sensia 200D Connect idealnie wpasuje się do kuchni, sypialni lub pokoju biurowego.

Przedni panel przykuwa wzrok kolorowym, pojemnościowym ekranem LCD o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 640 x 360 pikseli. Jest to główny element pozwalający na obsługę zestawu. Cztery przyciski na obudowie Sensia 200D Connect pozwalają jedynie na włączenie odbiornika, regulację głośności lub wyciszenie. Większy zasób funkcji zapewnia pilot zdalnego sterowania, gdzie dodatkowo znajduje się m.in. klawisz źródła dźwięku czy nagrywania.

W stanie czuwania, gdy radio jest wyłączone, na ekranie wyświetlany jest zegar (co można całkowicie dezaktywować) z kilkoma ikonami szybkiego dostępu: do nagrywania, alarmu i kuchennego czasomierza.

Po włączeniu odbiornika użytkownik otrzymuje pełen dostęp do funkcji modelu Sensia 200D Connect. Najbardziej szczegółowy układ pulpitu – czyli tryb wybierania – pozwala na wyszukanie jednej z zapisanych stacji lub utworu. Urządzenie pozwala na odbiór sygnału DAB/DAB+ i DMB, ma także analogowe radio FM, zapewnia ponadto współpracę z wymiennymi nośnikami USB, serwerami mediów (może to być np. smartfon lub tablet ze wsparciem DLNA albo domowy komputer działający jako serwer UPnP) i dowolnymi urządzeniami audio podłączanymi za pomocą standardowego wejścia AUX IN.

Wybór źródła dźwięku DAB/DAB+ pozwala przekonać się o podstawowych, chociaż nie wszystkich zaletach tego standardu. Cyfrowy sygnał radiowy nie tylko gwarantuje doskonałej jakości dźwięk bez zakłóceń znanych z analogowych odbiorników, ale również pozwala na wyświetlanie nadawanych równolegle informacji tekstowych o audycji, okładek płyt, reklam czy innych elementów graficznych. Po podłączeniu pendrive'a  urządzenie pozwala na zapis programu na żywo do późniejszego odtworzenia. Nagrywanie można rozpocząć ręcznie za pomocą pilota lub naciskając ikonę na ekranie, ale też zaprogramować na określoną godzinę.

Jedną z najciekawszych cech, która wyróżnia radio Pure Sensia 200D Connect, jest łączność Wi-Fi. Po zalogowaniu się do domowego routera, zyskujemy kilka nowych funkcji. Najciekawszą stanowi Pure Connect. Dzięki niej możliwy jest odbiór setek internetowych stacji radiowych. Żeby skorzystać z tej opcji, należy pobrać na smartfon z Androidem lub na iPhone'a aplikację Pure Connect, a następnie sparować się za jej pomocą z Sensia 200D Connect przez Wi-Fi. Smartfon pełni w tym przypadku funkcję rozbudowanego pilota, ale nie jest przez cały czas niezbędny do transmisji z Internetu. Po wybraniu określonej stacji radiowej odbiornik bezpośrednio nadaje sygnał audio w streamingu, korzystając z wbudowanego łącza Wi-Fi.

Odbiornik wyposażony został ponadto w prostą przeglądarkę internetową, która w ograniczonym stopniu daje dostęp do serwisów Facebook, Twitter, Picasa, a także wyświetla pogodę z AccuWeather i kanały informacyjne RSS. Okienko przeglądarki można rozciągnąć na cały ekran, co zapewnia dość duży komfort korzystania z tych serwisów.

Dzięki dostępowi do sieci przez Wi-Fi możliwa jest także łatwa aktualizacja oprogramowania wewnętrznego (firmware) radia, dzięki któremu naprawiane są dostrzeżone przez producenta błędy, a także dodawane nowe funkcje.

Moc wyjściowa wbudowanego wzmacniacza klasy D wynosi 30 W RMS, korekcję brzmienia zapewnia skromny, dwuzakresowy (tony średnie i niskie) equalizer graficzny.

Chociaż Pure Sensia 200D Connect oferuje sporo ciekawych funkcji, wymagający użytkownicy będą czuli niedosyt związany z brakiem bardziej zaawansowanych opcji. Po pierwsze interfejs odbiornika nie jest dostępny w języku polskim, a obsługa polskich znaków jest daleka od doskonałości, co objawia się „krzaczkami”, pojawiającymi się w niektórych opisach nadawanych programów radiowych. Jakość dźwięku wydobywająca się z głośników jest bez zarzutu, jednak dodanie bardziej rozbudowanego equalizera lub funkcji modyfikacji dynamiki sygnału ucieszyłoby tych słuchaczy, którzy chcieliby w większym stopniu dostroić brzmienie zestawu. Ponadto odbiornik DAB+ nie ma przydatnej funkcji pauzy i cofania, chociaż jej obecność sugerują przyciski sterowania na ekranie.

Zestaw Sensia 200D Connect zasilany jest przez kabel sieciowy lub opcjonalny akumulator ChargePAK F1, dzięki któremu muzyki można słuchać tam, gdzie nie ma gniazdka z prądem. Niestety akumulator trzeba dokupić oddzielnie.

Pure Sensia 200D Connect

 • Odbiornik cyfrowego radia DAB, DAB+ i DMB
 • Odbiornik analogowy FM
 • Radio internetowe przez Wi-Fi
 • Wi-Fi 802.11b/g, szyfrowanie WEP i WPA/WPA2
 • Streaming muzyki w standardzie DLNA
 • Złącze USB do nagrywania
 • Wejście AUX-IN
 • Wyjście słuchawkowe 3, mm
 • Dotykowy ekran LCD TFT-TN 5 cali, 640 x 360, kolorowy, pojemnościowy
 • Moc wyjściowa 30 W RMS
 • Dwa głośniki stereo 3 cale
 • Antena teleskopowa
 • Pilot zdalnego sterowania na podczerwień
 • Wymiary 280 x 166 x 180 mm
 • Ciężar 1,9 kg

Zadaj własne pytanie

Ikonki pochodzą z serwisu WPZOOM