JVC KD-DB65JVC

Model JVC KD-DB65 to średniej klasy radioodtwarzacz samochodowy, który poza standardową obsługą płyt CD i radiem analogowym pozwala na odbiór sygnału DAB+ oraz odtwarza pliki muzyczne z nośników USB. Urządzenie przygotowane jest także do współpracy z mobilnym sprzętem Apple.

JVC KD-DB65 to radio o rozmiarze 1 DIN, przystosowane do montażu w każdym samochodzie. W zestawie znajduje się niezbędne wyposażenie, pozwalające samodzielnie podłączyć urządzenie, w tym aluminiowa półkieszeń, klucze montażowe, ramka i wiązka zasilania ze złączem ISO. Opcjonalnym akcesorium dla tego modelu jest adapter Bluetooth KS-BTA100, pozwalający rozszerzyć podstawowe funkcje radioodbiornika o łączność bezprzewodową, jednak moduł ten trzeba dokupić oddzielnie. Producent nie przewidział za to możliwości współpracy modelu KD-DB65 z pilotem zdalnego sterowania.

 

Poza złączem ISO na tylnym panelu znajduje się jedna para wyjść RCA, pozwalająca na podłączenie dodatkowych tylnych głośników lub subwoofera. Znajdziemy tam także wyjście antenowe dla radia FM oraz osobne dla cyfrowego radia DAB+ (złącze SMB).

Maksymalna moc wyjściowa wzmacniacza MOS-FET wynosi 4 x 50 W.

 

Układ elementów sterujących urządzenie jest typowy dla samochodowych radioodtwarzaczy JVC nowszej generacji, a większość czynności związanych z obsługą sprzętu wykonamy, posługując się dużym pokrętłem i zgromadzonymi wokół niego klawiszami menu i przewijania. Przyciski mają czerwone podświetlenie i w przeciwieństwie do bardziej zaawansowanego modelu KD-DB95BT koloru nie można zmienić. Z intensywną czerwienią kontrastuje czarno-biały wyświetlacz LCD. Stylistyka całości najlepiej będzie współgrać z wnętrzem aut o sportowym charakterze. Radioodtwarzacz KD-DB65 ma zdejmowany panel przedni, co stanowi zabezpieczenie przed kradzieżą.

 

Radiowe funkcje KD-DB65 niemal nie różnią się od tego, co oferuje droższy model JVC KD-DB95BT. Użytkownicy mają do wyboru analogowe zakresy FM i AM, a także cyfrowe radio DAB+. Zakres częstotliwości dla DAB to 1452,960 MHz do 1490,624 MHz w paśmie L oraz 174,928 MHz do 239,200 MHz w paśmie III. Odbiornik pozwala na zachowanie 18 stacji radiowych, przy czym dostęp do 6 z nich ułatwiają klawisze numeryczne na przednim panelu. Skanowanie stacji odbywa się automatycznie podczas włączenia odbiornika, a także ręcznie po naciśnięciu klawisza DAB.

Ciekawą cechą odbiornika jest możliwość pauzowania i cofania emitowanej na żywo audycji, co pozwala wstrzymać albo powtórzyć nadawaną muzykę lub wiadomości. Jest to możliwe dzięki temu, że urządzenie na bieżąco zapisuje ostatnie 3,5 minuty odbieranego sygnału. Radio w systemie DAB+ pozwala ponadto na wyświetlanie na ekranie dodatkowych informacji, takich jak: prognoza pogody, komunikaty drogowe, wiadomości itd.

Kolejną przydatną funkcją jest Radio Timer, która automatycznie przełącza urządzenie na zaprogramowaną audycję radiową o ustalonej porze.

JVC KD-DB65 oferuje także inne tryby pracy: odtwarzanie płyt CD (kieszeń umieszczona jest w górnej części przedniego panelu), łączność USB (pozwala na odtwarzanie plików muzycznych z pendrive'ów i przenośnych dysków USB), opcję współpracy z iPhone'ami i iPodami (po podłączeniu odpowiedniego dla danego urządzenia kabla z końcówką USB), a także odtwarzanie dźwięku z dowolnego, zewnętrznego źródła, które można podłączyć przez umieszczone na przednim panelu wejście AUX. Złącze USB 1A przyda się także do ładowania telefonu komórkowego lub tabletu.

JVC KD-DB65 zapewnia zaawansowane funkcje korekcji dźwięku. Do wyboru jest 3-pasmowy korektor parametryczny iEQ, dwanaście gotowych ustawień equalizera dla różnych gatunków muzyki (rock, jazz, dance etc.), a także regulacja Loudness, Digital Track Expander (cyfrowy system poprawiający brzmienie sygnału utraconego podczas kompresji) oraz filtr dolnoprzepustowy dla subwoofera.

JVC KD-DB65

• Wzmacniacz MOS-FET, maksymalna moc wyjściowa 4 x 50 W, moc RMS 4 x 30 W

• Odtwarzanie płyt CD Audio, CD-R, CD-RW

• Odtwarzanie plików MP3, WAV, WMA z CD i USB

• Możliwość podłączenie iPhone'a lub iPoda

• Radio analogowe AM LW 153 kHz do 279 kHz, AM MW 531 kHz do 1611 kHz, FM 87,5 MHz – 108 MHz, RDS

• Radio cyfrowe DAB+ pasmo L 1452,960 MHz do 1490,624 MHz, pasmo III 174,928 MHz do 239,200 MHz, czułość -100 dBm, SNR 80 dB

• USB 2.0, zasilanie 1A

• Wejście AUX na przednim panelu

• Bluetooth Ready, wymaga dodatkowego adaptera KS-BTA100

• Czerwone podświetlenie przycisków

• Trzyzakresowy korektor parametryczny iEQ

• 12 ustawień equalizera

• Regulacja Loudness

• Filtr dolnoprzepustowy

• Digital Track Expander

• 2,5V poziom wyjścia liniowego i wyjście subwoofera


Autorem testu jest Mieszko Zagańczyk

Zadaj własne pytanie

Ikonki pochodzą z serwisu WPZOOM